KISA SAÇ MODELLERİ

Herkese merhaba bu yazımda kısa saç modellerinden ve faydalarından bahsetmek istiyorum.

KISA SAÇ1

Kısa Saç

Günümüzde birçok saç modelleri ile karşılamak mümkündür. Bu saç modelleri bazen uzun bazen kısa olmaktadır. Ayrıca uzun ve kısa saç modelleri kıvırcık, dalgalı gibi çeşitleri mevcuttur. Kısa saç modelleri arasında yer alan dalgalı modeller uygulanan kişiye ayrı bir renk ve hava katmaktadır. Kısa dalgalı saç modelleri son zamanlarda çok popüler hale gelmiştir. Bu saç modelini özel günlerde kullanmak oldukça mümkündür. Kısa saçlar için model sayısı az gibi görünse de birçok kısa saç modeli yer almaktadır. Kısa saçlar kimi zaman güzel görünmek için kimi zaman ise uzun saçlarla uğraşmak istemeyenler tarafından tercih edilmektedir.

Neden Kısa Saç Modelleri Tercih Edilmeli?

Her geçen gün değişik bir saç modeli ile karşılamak mümkündür. Son zamanlarda en fazla tercih edilen saç modelleri arasında kısa saç modelleri yer almaktadır. Günümüzde ise dalgalı saçlar daha çok ilgi görmektedir. Dalgalı saçların göz alıcı etkisinin yanı sıra saçların kısa ve dalgalı bir model alması sanki yeniden doğmuş hissini kadınlara yaşatmaktır. Kısa dalgalı saç modeli yaptırmadan önce erkeklerin aklına en fazla takılan sorulardan biri de acaba kısa saç modeli bana yakışır mı sorusudur. Kısa saçların birçok modeli olduğu için elbet içinden size yakışacak bir model illaki bulunacaktır. Sizde kısa dalgalı saç modelleri yaptırmadan önce, yüz ve kafa yapınızın benzer olduğu kişilerden örnek almanız sizin açınızdan çok güzel olacaktır.

Kısa Saç Modellerin Avantajları

 KISA SAÇ4

 

Çok zamandır uzun saç modelleri tercih eden bir kişi, kısa saça sahip olmak konusunda çeşitli tereddütler yaşamaktadır. Bunun nedeni ise uzun zamandır alışmış olduğunuz görüntüyü kaybedecek olma kaygısıdır. Kısa saç modelleri yaptırmak zor bir karar olsa da kişiye hem avantaj sağlar hem saçlarının sağlıklı olmasını faydalı olur. Kısa saç modellerinin avantajları oldukça fazladır. Uzun saçlar fazla vakitte yapıldığı için acil durumlarda kolay kolay şekil verilemez ancak kısa saç modelleri sayesinde yalnızca bir iki dakika uğraş sonucunda dilediğiniz kısa saç modelini yapmak mümkündür. Kısa saç modelleri ayrıca daha az yer kapladığı için bakım ürünlerini az miktarda kullanımı yeterli olacaktır ve ekonomik yönden kazanç elde etmiş olacaksınız. Uzun saçlar birbirine karışması sonunda kırılmalar hatta  istemediğimiz şekilde dökülmeler olmaktadır. Kısa saçlar için böyle bir durum fazla sorun teşkil etmediği için saçlarınızın hem dönülmez hem de daha güçlü hale gelmektedir. Uzun saçlar çok çabuk yağlanmakta hatta ve hatta çoğu zaman kepeklenmektedir. Kısa saçlar bakımı kolay olduğu için bu sorunları en az indirmek için tercih edilmesi gereken saç modelleri arasında kısa saç modelleri kesinlikle uygulanmalıdır.

Yüzünüze en uygun saç modelini seçmek için bu yazımı okuyabilirsiniz

Sefa Sarıtaş

İstanbul’un Fatih semtinde yaşıyorum. 20 yaşındayım ve Trakya Üniversitesi Elektronik Teknolojisi bölümünde okumaktayım. Bir dönemin profesyonel fotoğraf makine akıma kapılıp fotoğrafcılık ile uğraştım. 2 Yıl dans ile uğraştım, 2 kedi ve 1 köpek babasıyım. Modanın yanısıra teknoloji ve bilim konularına da ilgim var. Kendisini sürekli geliştirmeye çalışan, araştırmayı seven birisiyim.. Umarım kişel bloğumda güzel vakit geçirirsiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir