Evde Saç Bakımı Ve Saçın Rengini Açmak

Evde Saç Bakımı

Günümüzde saç bakım olayı kadınlara özgüymüş gibi dursa da, biz erkekler içinde oldukça önemli bir konudur. Genelde bu işlemi yaptırmak için kuaförleri tercih etseler de evde saç bakımı yapmak oldukça basit ve eğlencelidir. Her zaman kuaföre gitme imkanı bulunmadığı zamanlarda basit karışımlar sayesinde sağlıklı ve daha dolgun görünümlü saçlara sahip olmak mümkündür. Saçlara bakım yapılmadığı zamanlarda saçlarda kırılmalar ve dökülmeler olmaktadır. Biz erkekler için bu durumu önemli olmasa da dökülen saç, sağlıklı olmayan saç demektir. Evde yapacağınız basit bakımlar sayesinde saçlarınızın görüntüsünü ve canlılığını koruyabilirsiniz. Saç bakımı için düzenli olarak karışımları uygulamak daha yararlı olacaktır.

Evde Canlı ve Güçlü Saç Bakım Karışımı

İnsanlar düzenli olarak saç bakımı yapmadığı zamanlarda saçlarının canlılığını ve parlaklığını kaybedebilirler. Ancak evde canlı ve parlak saç bakım karışımı sayesinde saçlarının canlılığını ve parlaklığını koruyabilmek mümkündür. Bu karışımı hazırlamak oldukça basit ve kolaydır. Bu karışım için gerekli olan şey sadece birkaç limondur. Birkaç limonun güzelce suyunu çıkardıktan sonra karışımı uygulama kısmına geçebilirsiniz. Bu karışımı duşa girdiğiniz zaman uygulamanız daha doğru olacaktır. Bu arada limonların taze olması çok önemlidir ve sizin için gerekli olan limon suyu yalnızca bir fincan kadardır. Duşa girdikten sonra öncelikle saçlarınızı güzelce yıkamanız lazımdır. Daha sonra ise bir fincan limon suyunun bütün saça yayarak masaj yapmalısınız. Bu karışım 10 ile 15 dakika kadar saçınız da kaldıktan sonra yıkayabilirsiniz. Bu özel karışımı haftada yalnızca 2 defa uygulanması sonucunda saçlarınızın canlı, parlak aynı zamanda temiz olmasını sağlayabilirsiniz. (Eğer saç spreyiniz, waxınız bittiyse limon kullanarak saçlarınıza şekil verebilirsiniz.)

Evde Dökülen Saçların Bakımı

Dökülen saçların en büyük nedenlerinden birisi özensiz oluşumuzdur. Saçlarımızda kullandığımız spreyler, waxlar saçı yıpratır ve dökülmesine sebebiyet verir. Bunu önlemenin en basit çözümü uyumadan önce saçlarımızı temizlemekten geçer. Eğer aşırı bir dökülme söz konusu ise doktora görünmenizde fayda var. Çünkü vitamin eksikliğinden de kaynaklanıyor olabilir.

Saçın Rengini Açmak

Saçın rengini açmanın bir kaç basit yöntemi vardır. Bunlardan ilki tuzlu su ile güneşlenmek. Sıcak yaz günlerinde güneşlenmek saçlarınızın renginin açılmasını sağlar.

Bitkisel yöntemlerden birisi ise papatya çayıdır. Papatya çayını sıcak suda sallama çay demler gibi bekliyoruz ve çıkan su ile saçımızı yıkıyoruz. Bu şekilde saçlarınızın rengini açabilirsiniz.

Karbonat, kullanılabilecek diğer bir yöntemdir. Karbonatı suyla karıştırarak saçlarınıza uygularsanız saçlarınız açılacaktır.

 

Sefa Sarıtaş

İstanbul’un Fatih semtinde yaşıyorum. 20 yaşındayım ve Trakya Üniversitesi Elektronik Teknolojisi bölümünde okumaktayım. Bir dönemin profesyonel fotoğraf makine akıma kapılıp fotoğrafcılık ile uğraştım. 2 Yıl dans ile uğraştım, 2 kedi ve 1 köpek babasıyım. Modanın yanısıra teknoloji ve bilim konularına da ilgim var. Kendisini sürekli geliştirmeye çalışan, araştırmayı seven birisiyim.. Umarım kişel bloğumda güzel vakit geçirirsiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir