ERKEKLERİN YAPMAMASI GEREKEN 8 HATA

Herkese merhaba. Bu yazımda bir çok erkeğin yaptığı hatalara dikkat çekmek istiyorum. Genel olarak çoğu erkek bu hatalara dikkat etmezler. Üşengeçliğimizden midir umursamazlığımızdan mıdır bilinmez ama size tavsiyem, kesinlikle bu hataları yapmayın…

1-BOL KIYAFETLER

Dar ve bol kıyafet

İyi görünen bir kıyafet vücudunuza tam oturur. Vücudunuza tam oturan kıyafet sizi daha iyi gösterir. Ama size bol gelen bir kıyafeti giymek karşınızdaki insanda doğrudan “özensiz” bir izlenim bırakır bu da istemeyeceğimiz bir durumdur.

“Terzi: Giysi biçip diken kimse, dikişçi” Terzinin TDK’ da ki karşılığı… İşçiliğinden memnun olduğunuz bir terziniz olsun. Beğenmediğiniz, size uymayan kıyafetlerinizi size en mükemmel olacak şekilde değiştirmesine izin verin.

2-DİŞLERİN ARASINDAKİ YİYECEKLER

Dişinizin arasında kalan bir pul biber parçasıyla dolaşmak? Kulağa kötü geliyor. Bu yüzden bu konuya dikkat etmelisiniz. Her yemekten sonra dişlerinizi kontrol etmeniz sizin yararınıza olacaktır.

3-PİJAMAYLA DIŞARI ÇIKMAK

Pijamayla dışarı çıkmak aslında kötü bir şey değil gibi duruyor ama hiç de samimi olduğu söylenemez..

4-PARFÜM SIKMAK

Parfüm

Parfüm kullanmak kötü bir şey değil. Aksine çok iyi bir şey ama burada hata olan şey çok fazla sıkmak. Fazla parfüm alerjik reaksiyonlara sebep olabilir, size etkisi olmasa bile karşınızdaki kişiyi etkileyebilir.

Doğru yerde doğru miktarda parfüm kullanmayı alışkanlık haline getirmelisiniz.Parfümünüz çok kalıcı ya da çok zayıf olabilir ikisi içinde abartmamak önemli. Eğer kalıcılığı zayıf bir parfümünüz varsa yanınıza alıp arabanızda ya da sırt çantanızda bırakabilirsiniz etkisini yitirmeye başladığında kullanabilirsiniz. Bir süre sonra burnunuzun kokuyu hissetmeyeceğinide aklınızdan çıkarmayın.

5-BÜYÜK LOGOLU T-SHİRTLER

Logolu t-shirt

Başka şirketlerin reklamını yapmak için en güzel yöntem bence, düşünsenize bir sürü insan sizin markanızın reklamını taşıyor, bunu yaparken para kazanıyorsunuz. Bir taşla iki kuş!

Sadece marka olduğu için bir kıyafeti almamalısınız. Tarzınızla uyumlu olması gerekir. Ben markaların reklamını yapmayın demiyorum. Sadece tarzınız ile uyumlu olsun diyorum.

6-SKİNNY JEANS

Dar Kot

Dar kot pantolonda denilebilir. Dar kotun kalçalarınızı ve baldırlarınızı saracak kadar dar olmaması gerekir. Hiç cazip değil… Eğer zayıfsanız belki sorun olmayabilir ama eğer kiloluysanız çok kötü bir görünüm elde edebilirsiniz.

7-DERİN V – YAKA T-SHİRT

Derin v yaka

Kesinlikle hiç güzel bir görünüm elde edemezsiniz. V yaka t-shirtleriniz varsa kısa zamanda kurtulmaya çalışın. Onların yerine bisiklet yaka ya da farklı yaka tipleri tercih etmeniz daha güzel olacaktır.

8-KIRIŞIK KIYAFETLER

Kırışık kıyafetler, giymeniz gereken en son şeyler. Erkeklerin dikkat etmesi gereken konulardan biriside kıyafetlerinin düzeni, giyeceğiniz kıyafetler ruh halinizi etkiler, tercih ettiğiniz buruşuk kıyafetler kesinlikle sizi iyi göstermeyecektir. Bu yüzden kıyafetlerinizin düzenli olmasına dikkat etmelisiniz.

Sefa Sarıtaş

İstanbul’un Fatih semtinde yaşıyorum. 20 yaşındayım ve Trakya Üniversitesi Elektronik Teknolojisi bölümünde okumaktayım. Bir dönemin profesyonel fotoğraf makine akıma kapılıp fotoğrafcılık ile uğraştım. 2 Yıl dans ile uğraştım, 2 kedi ve 1 köpek babasıyım. Modanın yanısıra teknoloji ve bilim konularına da ilgim var. Kendisini sürekli geliştirmeye çalışan, araştırmayı seven birisiyim.. Umarım kişel bloğumda güzel vakit geçirirsiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir