ERKEKLER İÇİN SAAT VE GÖZLÜK SEÇİMİ

KOL SAATLERİ

Kol saatleri, biz erkeklerin en önemli aksesuarlarından birisidir. İnsanlarda bırakacağınız izlenimi ve imajı önemli ölçüde etkilemektedir. Sosyo-ekonomik statünün bir belirleyicisi olan saatler; lüks, şık ve tasarım olarak tercih edilir. Ama bizim konumuz lükslüğünden ziyade tarzınızı yansıtacak olan saatleri tercih etmeniz yönünde olacak. Saatler giydiğimiz kıyafetleri bütünleyici rol oynar ve yaşam tarzınıza uyumlu olmalıdır. Yani sizi yansıtmalı!

Her duruma ayak uydurabilecek kadar saatiniz olmalı. Örneğin spor kıyafetlerinizin üzerine klasik saatleri tercih edemeyeceksiniz. Bütçeniz saat sayınızı etkileyebilir. İdeal bir erkeğin sahip olması gereken 2 çeşit saat vardır. Birincisi iş hayatına uygun ikincisi spor bir saat ve üçüncüsü de günlük bir saat.

SAAT
Saat seçimi en önemli konudur. Almak istediğiniz saatin ebatı bileğinize uygun olmalıdır. Örneğin ince bir bileğe büyük saatler yakışmaz.

Saatiniz kıyafetlerinizle bir bütün olacağı için alacağınız saatin kordonu kemerinize ve ayakkabılarınıza uyumlu olmalıdır

Erkek saatleri
Erkek saatleri

GÜNEŞ GÖZLÜKLERİ

Güneş gözlüğüde biz erkekler tarafından en çok kullanılan aksesuarlardan birisidir. Güneş gözlüğünü tercih ederken dikkat etmeniz gereken husus: YÜZ HATLARINIZ.

Her güneş  gözlüğü her yüze uyumlu olmayabilir. Tarz olacağım derken komik bir görüntüye düşebilirsiniz bu yüzden alacağınız gözlüğün size uygun olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Yüz tipleri ve gözlük modelleri
Yuvarlak Yüz Şekli:  Üst kısımları köşeli olan çerçeveleri kullanabilirsiniz.

Oval Yüz Şekli: Bir çok çerçeve bu yüz tipi uygundur.

Kare Yüz Şekli: Damla çerçeve diye tabir edilen çerçeveleri tercih edebilirsiniz.

Uzun Yüz Şekli: Daha yuvarlak ve oval çerçeveler kullanabilirsiniz.

Kalp Yüz Şekli: Alnınız daha geniş olduğu için köşeli çerçeveleri tercih edebilirsiniz.

Elmas Yüz Şekli: Oval çerçeveli gözlükler kullanabilirsiniz.

Üçgen Yüz Şekli: Alnınız daha dar olduğu için geniş gösterecek çerçeveler seçmelisiniz.

Sefa Sarıtaş

İstanbul’un Fatih semtinde yaşıyorum. 20 yaşındayım ve Trakya Üniversitesi Elektronik Teknolojisi bölümünde okumaktayım. Bir dönemin profesyonel fotoğraf makine akıma kapılıp fotoğrafcılık ile uğraştım. 2 Yıl dans ile uğraştım, 2 kedi ve 1 köpek babasıyım. Modanın yanısıra teknoloji ve bilim konularına da ilgim var. Kendisini sürekli geliştirmeye çalışan, araştırmayı seven birisiyim.. Umarım kişel bloğumda güzel vakit geçirirsiniz!

ERKEKLER İÇİN SAAT VE GÖZLÜK SEÇİMİ” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir