ERKEK GİYİM TARZLARI

Erkek Giyim Tarzları Nelerdir?

Kadınlar giyim konusunu oldukça fazla şekilde önemsemektedir. Erkekler ise giyim bakımından genelde ne olursa giymektedir. Ancak erkeler için de giyim oldukça önem arz etmektedir. Çünkü bir iş başvurusunda bile kişiler giyim ve kuşama çok fazla dikkat etmektedir. Erkek giyim tarzları konusunda genelde bayanlardan ve bu konuda uzman kişilerden yardım almaktadır.

Erkek Stil
Erkek Stil

Erkekler daha karizmatik ve çekici olmak için giyimine ve tarzına her zaman dikkat etmelidir. Bu konuda fazla meraklı olan erkek sayısı az olsa da gündemi ve modayı takip eden erkekler de ülkemizde ve dünyada mevcuttur. Erkek giyim tarzları nelerdir diyorsanız giyim konusunda yetenekli kişilere danışmak en iyi tercih olacaktır.

Erkeklerin Tarz Giyinmek İçin Dikkat Etmesi Gerekenler

Tarz giyinmek isteyen erkekler bazı kurallara dikkat etmesi gerekmektedir. Erkeklerin tarz giyinmek için dikkat etmesi gerekenler fazla olmasına karşın uygulaması oldukça basit ve kolaydır. Tarz giyinmek için öncelikle kendinize yakıştırdığınız elbiseleri giyinmeyi tercih etmelisiniz.

Zengin göstersin diye marka giyinmek çok hoş durmamaktadır. Örneğin markalar reklamları daha çok yapılsın diye marka isimlerini giysilere büyük şekilde yazmaktadır. Bu tarz giysileri giyen erkekler sanki o markanın reklam afişi gibi ortada dolanmaktadır. Bu yüzden bu konuda dikkatli olmanız lazımdır.

Erkek giyim tarzı için dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise modayı takip etmektir. Sürekli demode elbiseleri giyinmek sizi tarz giyinme konusunda olumsuz etkileyecektir. Modayı takip ederken ayrıca herkesin giydiği stilde değil de kendi tercihiniz ile harmanlama yapmanız tarz görünmenizi sağlayacaktır.

Erkek Giyim Tarzları İçin Öneriler

Erkekler genelde aynı renk elbiseler ile kombin yaparak tarz olduklarını zannederler ancak aynı renk kombin sizi tarz yapma konusunda olumsuz etkileyecektir. Erkekler giyim konusunda farklı renk seçenekleri denediği taktirde hem tarz olmaktadır aynı zamanda ayrı bir renk ve hava katmaktadır.

Son zamanlarda moda olan tarz çeşitlerinden biri de retro seçeneğidir. Retro giyim tarzını uygularken çok dikkat edilmesi gerekmektedir aksi takdirde kişi gülünç bir duruma düşebilmektedir.

Ayrıca giyim kadar saçlarında tarz olmak konusunda etkisi büyüktür. Bu yüzden erkek giyim tarzı kadar saç tarzına da önem verilmesi gerekmektedir.

Tarz olmak için en önemli detaylardan birisi ise aksesuarlardır. Aksesuar tarzınızın ayrılmaz bir parçası olduğunu unutmayın. Saatler, bileklikler, kolyeler, piercingler…  Ancak her şeyde olduğu gibi aksesuar konusunda da abartmak sizi olumsuz etkileyecektir.

Benim en beğendiğim tarz ise  STREETWEAR , doğru kıyafetleri ve aksesuarları seçtiğiniz anda çok şık ve rahat bir tarz elde edebilirsiniz.

 

Sefa saritas

Sefa Sarıtaş

İstanbul’un Fatih semtinde yaşıyorum. 20 yaşındayım ve Trakya Üniversitesi Elektronik Teknolojisi bölümünde okumaktayım. Bir dönemin profesyonel fotoğraf makine akıma kapılıp fotoğrafcılık ile uğraştım. 2 Yıl dans ile uğraştım, 2 kedi ve 1 köpek babasıyım. Modanın yanısıra teknoloji ve bilim konularına da ilgim var. Kendisini sürekli geliştirmeye çalışan, araştırmayı seven birisiyim.. Umarım kişel bloğumda güzel vakit geçirirsiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir