ERKEK CİLT BAKIM

Herkese merhaba, erkek cilt bakım dediğime bakmayın siz. Burada size cins cins kozmetik ürünü kullanın diye tavsiyede bulunmayacağım. Zaten yapımız gereği kullanmayız bu tarz ürünleri…

Nasıl kadınları etkilemek ve etrafımızda iyi bir izlenim bırakmak için kıyafet kombinlerinize, aksesuar seçimlerinize, saçlarınıza özen gösteriyorsanız, cildinizde bunun bir parçası olmalı ve cildinizin yanında kişisel temizliğiniz de yer almalı.

Tabi ki biz erkekler için de farklı farklı kozmetik ürünleri üretilmesede bize ayrılmış reyonlarda mevcut. Çok geniş olmasa da mevcut…

İLK OLARAK HERKESİN BİLDİĞİ BAKIM RUTİNİ “SAKAL TIRAŞI”

Tıraş biz erkekler için en önemli konulardan birisidir. Ben köse olsam da doğru tıraşın nasıl olduğunu biliyorum. Kesinlikle daha gür çıksın gibi olaylara girip kıl köklerinize ters olarak kesmemelisiniz. Sonucunda sivilceler ve yüzünüzde oluşacak tahrişlerle uğraşabilirsiniz bu da istenmeyen bir durumdur.

Tiras bicaklari

TIRAŞ LOSYONU

Tıraş losyonunun varlığı çok eskilere dayanır. Eskiden usturalar çok hijyenik olmadığı için, yüzünüze bulaşan bakterileri kırmak ve temizliği sağlamak için kullanılırmış. Şimdi 5-6 bıçaklı jiletler çıktığı için ustura pek kullanılmamakta. Yine de tıraş losyonu biz erkekler için en önemli ürünlerden bir tanesi. Tıraş sonrası gözenekleri temizlemek ve cildi sıkılaştırmak için oldukça etkili bir ürün.

DUDAK NEMLENDİRİCİSİ

Soğuk kış günlerinde çatlak ve yarık dudaklar yüzünüzde iyi bir görüntü oluşturmayacaktır. Eğer Dubai’de yaşamıyorsanız muhtemelen sizinde soğuktan dudaklarınız kuruyup çatlayacaktır. Bunu önlemenin ve onarmanın en iyi yolu bir dudak nemlendiricisi kullanmaktır. Mesela ben ruj gibi olan nemlendiricileri kullanmam. Bunun yerine  kutu şeklinde satılan nemlendiriciler mevcut onları alarak kullanabilirsiniz. Fiyat olarak çok pahalı ürünler değiller.

blistex

YÜZ NEMLENDİRİCİSİ

Duştan sonra yüzünüzün gerildiğini ve pul pul kuruduğunu hissetmişsiniz illa ki. Rahatsız edici olmasının yanında, öz güveninizide zedeleyebilir. Bunun için yapmanız gereken şey oldukça basittir. Erkekler için üretilen nemlendiricileri kullanmak. İnternette küçük bir araştırma yaptığınızda bir sürü erkekler için nemlendirici ürün bulabilirsiniz.

MASKE

Erkeklerin maske yapması ne kadar abes görünse de, kullanmanızda zarardan çok yararı olacaktır. Maske yapmak yüzünüzü canlandırır, bir nevi yüze kan gelmesi gibi bir şey…  Bir çok kozmetik mağazasında bulabileceğiniz gibi kuaförünüzden de yapmasını isteyebilirsiniz…

Erkek yüz maskesi

PEELİNG

Peeling dediğimiz şeyi keseye benzetebiliriz o yüzden ben peelingle uğraşmam yüzümü hafifçe keselerim olur biter derseniz yanlış düşünmezsiniz. Peelingin amacı yüzdeki veya vücuttaki ölü deriyi kaldırmaktır. Haftada bir, iki haftada bir yaparak ölü hücrelerinizden kurtulabilirsiniz. Bu da cildinizi daha canlı gösterecektir.

KAŞ ALDIRMAK

Kaşlarınızı ip ince olacak kadar aldırın demiyorum ama en azından ortasını almak ya da aldırmak daha iyi görünmenizi sağlayacaktır.

 

Tabii ki bu yazdıklarımın çoğu bizim lugatımıza aykırı gibi görünüyor. Fakat yanlış düşünüyorsunuz. Bu tarz bakım ürünleri kullanmak sizi daha özenli ve bakımlı kılacağı için çekici gösterecektir…

Sefa Sarıtaş

İstanbul’un Fatih semtinde yaşıyorum. 20 yaşındayım ve Trakya Üniversitesi Elektronik Teknolojisi bölümünde okumaktayım. Bir dönemin profesyonel fotoğraf makine akıma kapılıp fotoğrafcılık ile uğraştım. 2 Yıl dans ile uğraştım, 2 kedi ve 1 köpek babasıyım. Modanın yanısıra teknoloji ve bilim konularına da ilgim var. Kendisini sürekli geliştirmeye çalışan, araştırmayı seven birisiyim.. Umarım kişel bloğumda güzel vakit geçirirsiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir